Anglia Szkocja Irlandia Północna Walia o nas kontakt
   
 
 
 

Walia, to jedna z czterech części składowych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Położona jest nad Morzem Irlandzkim, w południowo-zachodniej części wyspy. Walia to region o barwnej historii i niesamowitych krajobrazach, znana jako „Kraina Zamków” Walia posiada 641 słynnych fortec.

Walia to kraj mierzący zaledwie 270 km z północy na południe oraz 100 km ze wschodu na zachód. Dlatego nie dziwi fakt, iż zawsze w pobliżu są góry albo morze. Można tu znaleźć tętniące życiem miasta, tradycyjne wioski oraz wspaniałe atrakcje turystyczne. Język walijski - rdzenny język Walii - używany jest przez wielu ludzi w tym kraju i jest jednym z najstarszych języków na świecie.

Walia pełna jest fascynujących atrakcji, a historia i mity jednej z najstarszych cywilizacji świata zaowocowały niezapomnianą różnorodnością rzymskich fortów, zamków oraz niezliczonych zabytków powiązanych z postaciami króla Artura i wielkiego czarodzieja Merlina. Stolicą jest miasto Cardiff, gdzie znaleźć można unikalne atrakcje jak i najwyższej klasy rozrywkę.